Duyurular
ANRO'dan dolu dolu 21 Şubat Etkinlikleri

     Değerli Meslektaşlarımız,

     Geçtiğimiz yıllarda da düzenlediği etkinliklerle 21 Şubat Dünya Rehberler Günü'nü bütün bir haftaya yayarak kutlayan ANRO bu yıl da hafta boyunca etkinlikler düzenledi ve bu etkinlikleri e-posta, sosyal medya, fotoğraf paylaşım uygulamaları gibi kanallardan üyelerine sürekli duyurdu.

     İşte ANRO'nun bütün haftayı kapsayan ve bir birinden değerli isimlerin yer alacağı 21 Şubat Dünya Rehberler Günü Etkinlikleri;

 

     ANRO haftaya 19 Şubat Salı akşamı saat 18.30'da TC Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları Genel Müdürlüğü uzmanlarının "Kültür Varlıklarının Korunması" konulu sunumla başlayacak.

     20 Şubat Çarşamba akşamı da saat 18.30'da Fotoğrafçı Murat SELAM'ın "Türkiye'de beni Etkileyen 100 Yer" isimli sohbetli footğraf sunumu gerçekleşecek.

     21 Şubat Dünya Rehberler Günü sabahında ise ANRO bütün meslektaşlarımızı Türk Milleti'nin ebedi rehberi, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ün huzuruna çağırıyor. Anıtkabir'deki çelenk ve saygı töreni saat 10.00'da gerçekleşecek.

     Aynı gün saat 15.00 -17.00 arası Kültürel Miras Yönetimi Araştırmacısı - Turist Rehberi Dr. Işılay GÜRSU "Türkiye'de Arkeoloji ve Toplum" konulu sunumuyla meslektaşlarımızla buluşacak.

     Akşam Gala Yemeği programımız (ücretli) ve eğlencemiz Kızılay Mahallesi, Milli Müdafaa Cd. No:10 Çankaya / Ankara adresinde bulunan Yargıtay Evi Lokali'nde olacak. Gala Yemeğimizde her yıl olduğu gibi bu yılda meslekte 20. ve 30. yılını dolduran meslektaşlarımıza plaketlerini takdim ederek başarılarının devamını dileyeceğiz. 

     Hafta kapanışında ise 22 Şubat Cuma günü saat 18.30'da Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi öğretim görevlilerinden Doç Dr. Selim Ferruh ADALI "Sümer Edebiyat Tarihinin Ana Hatları" konulu sunumuyla meslektaşlarımızla birlikte olacak.

     Hafta boyunca düzenleyeceğimiz tüm etkinliklerimiz bütün meslektaşlarımızın ve misafirlerinin katılımına açık olarak Odamızda ( Kavaklıdere Mah. Bestekar Cad. 18/8 Çankaya / ANKARA) gerçekleşecek. Sadece Gala Yemeği programımız ücretli olacak. Konuyla ilgili bilgi almak isteyen meslektaşlarımız sekreteryamızı arayabilirler.

     Katılacağınız etkinliklerimiz için sekreteryamıza bilgi vermeyi ihmal etmeyin lütfen. 

     Hepimizin 21 Şubat Dünya Rehberler Günü KUTLU OLSUN!

 

Duyurularımızdan haberdar olmak için lütfen e-posta adresinizi ekleyin.
Hangi alanda uzmanlık eğitimi almak istersiniz?

Ankara tarihi ve ilçeleriyle birlikte turistik değerleri
Ankara ve çevresi gastronomi rotası
2018 Kültür Dünyası Başkenti Kastamonu
Gordion, Eskişehir Frig tarihi ve tur rotaları
Ankara'nın ilçeleri trekking rotaları